0.25-5-RP16
Manufacturer:
3M
Part Number:
0.25-5-RP16
Category:
Tape
Description:
TAPE DBL SIDED GRAY 1/4"X5YDS
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Acrylic Foam
Color :
Gray
Length :
15' (4.6m) 5 yds
Product Status :
Obsolete
Tape Type :
Double Coated, Double Sided
Temperature Range :
200°F (93°C) Max
Thickness :
0.0160" (16.0 mils, 0.406mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Width :
0.25" (6.35mm) 1/4"