3M 2080 CIRCLE-0.313"-2000
Manufacturer:
3M
Part Number:
3M 2080 CIRCLE-0.313"-2000
Category:
Tape
Description:
TAPE MASK BLU 5/16" DIA 2000/RL
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Paper
Color :
Purple
Length :
Product Status :
Obsolete
Tape Type :
Masking
Temperature Range :
Thickness :
0.0038" (3.8 mils, 0.097mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Width :
0.31" (7.87mm) 5/16" dia