PFM3X60ORN
Manufacturer:
Panduit Corporation
Part Number:
PFM3X60ORN
Category:
Tape
Description:
TAPE MARKING ORANGE 3"X60YDS
Manufacturer :
Panduit Corporation
Category :
Tape
Adhesive :
Backing, Carrier :
Vinyl
Color :
Orange
Length :
180' (55.0m) 60 yds
Product Status :
Obsolete
Tape Type :
Marking
Temperature Range :
-14°F ~ 140°F (-26°C ~ 60°C)
Thickness :
0.0060" (6.0 mils, 0.152mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Width :
3.00" (76.20mm)