RP32F-1X36
Manufacturer:
3M
Part Number:
RP32F-1X36
Category:
Tape
Description:
TAPE DBL SIDED GRAY 1"X36YDS
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Acrylic Foam
Color :
Gray
Length :
108' (32.9m) 36 yds
Product Status :
Obsolete
Tape Type :
Double Coated, Double Sided
Temperature Range :
200°F (93°C) Max
Thickness :
0.0320" (32.0 mils, 0.813mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Bonding
Width :
1.00" (25.40mm)