2060-36A-BK
Manufacturer:
3M
Part Number:
2060-36A-BK
Category:
Tape
Description:
TAPE MASKING GREEN 1.42"X60YDS
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Backing, Carrier :
Color :
Green
Length :
180' (55.0m) 60 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Masking
Temperature Range :
Thickness :
0.0060" (6.0 mils, 0.152mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Width :
1.42" (36.00mm)