864-12MMX55M
Manufacturer:
3M
Part Number:
864-12MMX55M
Category:
Tape
Description:
TAPE FILAMENT CLEAR 0.47"X60YDS
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Rubber
Backing, Carrier :
Polypropylene
Color :
Clear
Length :
180' (55.0m) 60 yds
Product Status :
Obsolete
Tape Type :
Filament
Temperature Range :
Thickness :
0.0055" (5.5 mils, 0.140mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Width :
0.47" (12.00mm)