862-CLEAR-18MMX55M-BULK
Manufacturer:
3M
Part Number:
862-CLEAR-18MMX55M-BULK
Category:
Tape
Description:
TAPE FILAMENT BL/CL 0.71"X60YDS
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Rubber
Backing, Carrier :
Polypropylene
Color :
Black, Clear
Length :
180' (55.0m) 60 yds
Product Status :
Obsolete
Tape Type :
Filament
Temperature Range :
Thickness :
0.0047" (4.7 mils, 0.119mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Width :
0.71" (18.00mm)