3565-96MMX100M
Manufacturer:
3M
Part Number:
3565-96MMX100M
Category:
Tape
Description:
TAPE PROTECTV CLR 3.78"X109.3YDS
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Rubber
Backing, Carrier :
Polyethylene Film
Color :
Clear
Length :
328' (100m) 109.3 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Protective
Temperature Range :
Thickness :
0.0019" (1.9 mils, 0.048mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Width :
3.78" (96.00mm)