2517-24MMX55M
Part Number:
2517-24MMX55M
Description:
TAPE SPLICING BROWN 0.94"X60YDS
Adhesive :
Rubber
Backing, Carrier :
Kraft Paper
Color :
Brown
Length :
180' (55.0m) 60 yds
Tape Type :
Splicing
Temperature Range :
300°F (149°C)
Thickness :
0.0059" (5.9 mils, 0.150mm)
Width :
0.94" (24.00mm)