3765-144MX132M
Manufacturer:
3M
Part Number:
3765-144MX132M
Category:
Tape
Description:
TAPE LABEL PROT 5.67"X 144YD
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Polypropylene Film
Color :
Clear
Length :
432' (132m) 144 yds
Product Status :
Obsolete
Tape Type :
Label Protection
Temperature Range :
40 ~ 220°F (4 ~ 104°C)
Thickness :
0.0015" (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Width :
5.67" (144.00mm)