330-WHITE-48MMX60YD
Manufacturer:
3M
Part Number:
330-WHITE-48MMX60YD
Category:
Tape
Description:
TAPE DUCT WHITE 1.89"X60YDS
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Backing, Carrier :
Color :
White
Length :
180' (55.0m) 60 yds
Product Status :
Obsolete
Tape Type :
Duct Tape
Temperature Range :
Thickness :
0.048" (48 mils, 1.219mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
General Purpose
Width :
1.89" (48.00mm)