CGSTAPE-9798-20" x 36 yds
Part Number:
CGSTAPE-9798-20" x 36 yds
Description:
TAPE COPPER FOIL 20"X36YDS
Adhesive :
Conductive Acrylic
Backing, Carrier :
Copper
Color :
Length :
108' (32.9m) 36 yds
Tape Type :
Copper Foil
Temperature Range :
Thickness :
0.0026" (2.6 mils, 0.066mm)
Thickness - Adhesive :
0.0013" (1.3 mils, 0.033mm)
Thickness - Backing, Carrier :
0.0013" (1.3 mils, 0.033mm)
Usage :
Width :
20.00" (508.00mm)