7750AM-54"X32.81'-1RL
Manufacturer:
3M
Part Number:
7750AM-54"X32.81'-1RL
Category:
Tape
Description:
TAPE PROTECT TRANS 54"X10.9YD RL
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic, 400
Backing, Carrier :
Polyester
Color :
Transparent
Length :
32.8' (10.0m) 10.9 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Protective
Temperature Range :
Thickness :
0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Antimicrobial Agent
Width :
54.00" (1.37m)