PPT0.5-50MM
Part Number:
PPT0.5-50MM
Description:
TAPE AMBER 1.97"X36YDS
Thickness :
0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Thickness - Adhesive :
0.0005" (0.5 mils, 0.013mm)
Thickness - Backing, Carrier :
0.0005" (0.5 mils, 0.013mm)
Usage :
Width :
1.97" (50.00mm)