7750AM-10"X10"-25PK
Manufacturer:
3M
Part Number:
7750AM-10"X10"-25PK
Category:
Tape
Description:
TAPE PROTECT TRANS 10"X10" 25PK
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic, 400
Backing, Carrier :
Polyester
Color :
Transparent
Length :
10.00" (254.00mm)
Product Status :
Active
Tape Type :
Protective
Temperature Range :
Thickness :
0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Antimicrobial Agent
Width :
10.00" (254.00mm)