PPT0.51-20MM
Part Number:
PPT0.51-20MM
Description:
TAPE POLYIMIDE AMB 0.79"X36YDS
Temperature Range :
500°F (260°C)
Thickness :
0.0015" (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness - Adhesive :
0.0005" (0.5 mils, 0.013mm)
Thickness - Backing, Carrier :
0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Usage :
Width :
0.79" (20.00mm)