BA SERIES-0.71" X 36YD
Manufacturer:
TapeCase
Part Number:
BA SERIES-0.71" X 36YD
Category:
Tape
Description:
TAPE FILM AMBER 0.71" X 36 YDS
In Stock:
140
Manufacturer :
TapeCase
Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Polyimide
Color :
Amber
Length :
108' (32.9m) 36 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Film
Temperature Range :
Thickness :
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Usage :
Laminating
Width :
0.71" (18.00mm)