ESDCT3C-20MM
Manufacturer:
Bertech
Part Number:
ESDCT3C-20MM
Category:
Tape
Description:
TAPE BOX SEALING CLR 0.79"X72YDS
In Stock:
25
Manufacturer :
Bertech
Category :
Tape
Adhesive :
Rubber
Backing, Carrier :
Cellulose
Color :
Clear
Length :
216' (66.0m) 72 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Box Sealing
Temperature Range :
151°F (66°C)
Thickness :
0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Masking, Packaging
Width :
0.79" (20.00mm)