WCGT-10MM
Manufacturer:
Bertech
Part Number:
WCGT-10MM
Category:
Tape
Description:
TAPE CONDUCT BR/BLK 0.39"X36YDS
In Stock:
10
Manufacturer :
Bertech
Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Polypropylene
Color :
Brown, Black Print
Length :
108' (32.9m) 36 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Conductive Grid
Temperature Range :
140°F (60°C)
Thickness :
0.0019" (1.9 mils, 0.048mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
EMI/RFI Shielding
Width :
0.39" (10.00mm)