1280-12IN
Manufacturer:
3M
Part Number:
1280-12IN
Category:
Tape
Description:
CIRCUIT PLATING TAPE 1280 RED 12
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Backing, Carrier :
Polyester Film
Color :
Red
Length :
432' (132m) 144 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Circuit Plating
Temperature Range :
Thickness :
0.0036" (3.6 mils, 0.091mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Printed Circuit Board
Width :
12.00" (304.80mm) 1'