510-BLACK-12"X60'
Manufacturer:
3M
Part Number:
510-BLACK-12"X60'
Category:
Tape
Description:
TAPE DAMP POLYMER BLK 12"X20YDS
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Backing, Carrier :
Aluminum
Color :
Black
Length :
60' (18.3m) 20 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Damping Polymer
Temperature Range :
39°F ~ 174°F (4°C ~ 79°C)
Thickness :
0.0360" (36.0 mils, 0.914mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Width :
12.00" (304.80mm)