370-GRAY-12"X60'
Manufacturer:
3M
Part Number:
370-GRAY-12"X60'
Category:
Tape
Description:
TAPE DBL SIDED GRAY 12"X20YDS
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
Backing, Carrier :
Plastic Film, Silicone Rubber
Color :
Gray
Length :
60' (18.3m) 20 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Double Coated, Double Sided
Temperature Range :
14°F ~ 175°F (-10°C ~ 79°C)
Thickness :
0.0461" (46.1 mils, 1.170mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Width :
12.00" (304.80mm)