F9460PC-4.6MM-6.4MM-RECT
Manufacturer:
3M
Part Number:
F9460PC-4.6MM-6.4MM-RECT
Category:
Tape
Description:
TAPE ADHSV TRNSFR 0.18"X 1/4"
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
Backing, Carrier :
Polycoated Kraft Liner
Color :
Clear
Length :
0.25" (6.40mm) 1/4"
Product Status :
Active
Tape Type :
Adhesive Transfer
Temperature Range :
Thickness :
0.0062" (6.2 mils, 0.157mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
General Purpose
Width :
0.18" (4.50mm)