11-50-3903-BLACK
Manufacturer:
3M
Part Number:
11-50-3903-BLACK
Category:
Tape
Description:
TAPE DUCT BLACK 11"X50YDS
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Rubber
Backing, Carrier :
Vinyl
Color :
Black
Length :
150' (45.7m) 50 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Duct Tape
Temperature Range :
200°F (93°C) Max
Thickness :
0.0065" (6.5 mils, 0.165mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Width :
11.00" (279.40mm)