11-5-4492B
Manufacturer:
3M
Part Number:
11-5-4492B
Category:
Tape
Description:
TAPE DBL SIDED BLK 11"X5YDS
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic, 430
Backing, Carrier :
Polyethylene Foam
Color :
Black
Length :
15' (4.6m) 5 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Double Coated, Double Sided
Temperature Range :
158°F (70°C) Max
Thickness :
0.0313" (31.3 mils, 0.794mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Width :
11.00" (279.40mm)