3M 4466B CIRCLE-0.563"-2000
Part Number:
3M 4466B CIRCLE-0.563"-2000
Description:
TAPE DBL COAT 9/16" DIA 2000/RL
Adhesive :
Rubber
Backing, Carrier :
Polyethylene Foam
Color :
Black
Tape Type :
Double Coated, Double Sided
Temperature Range :
120°F (49°C) Max
Thickness :
0.0625" (62.5 mils, 1.588mm)
Width :
0.56" (14.30mm) 9/16" dia