11-5-9495MP
Part Number:
11-5-9495MP
Adhesive :
Acrylic, 200MP
Backing, Carrier :
Polyester Film
Temperature Range :
250°F (121°C) Max
Thickness :
0.0057" (5.7 mils, 0.145mm)
Thickness - Adhesive :
0.0029" (2.9 mils, 0.074mm)
Thickness - Backing, Carrier :
0.0028" (2.8 mils, 0.071mm)
Usage :
Width :
11.00" (279.40mm)