GPT-020-50MMX50M
Part Number:
GPT-020-50MMX50M
Description:
TAPE DB SIDED TRAN 1.97"X54.7YDS
Backing, Carrier :
Polypropylene
Color :
Transparent
Length :
164' (50.0m) 54.7 yds
Temperature Range :
194°F (90°C) Max
Thickness :
0.0083" (8.3 mils, 0.211mm)
Thickness - Adhesive :
0.0080" (8.0 mils, 0.202mm)
Thickness - Backing, Carrier :
0.0004" (0.4 mils, 0.010mm)
Usage :
Width :
1.97" (50.00mm)