F9469PC-0.25"-60YDS
Manufacturer:
3M
Part Number:
F9469PC-0.25"-60YDS
Category:
Tape
Description:
TAPE ADHSV TRANSFER 1/4"X60YDS
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
Backing, Carrier :
Color :
Length :
180' (55.0m) 60 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Adhesive Transfer
Temperature Range :
70°F ~ 500°F (21°C ~ 260°C)
Thickness :
Thickness - Adhesive :
0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Width :
0.25" (6.35mm) 1/4"