3M 9088 CIRCLE-0.813"-250
Manufacturer:
3M
Part Number:
3M 9088 CIRCLE-0.813"-250
Category:
Tape
Description:
TAPE DBL COAT 13/16" DIA 250/RL
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic, 375
Backing, Carrier :
Color :
Clear
Length :
Product Status :
Active
Tape Type :
Double Coated, Double Sided
Temperature Range :
200°F (93°C) Max
Thickness :
0.0083" (8.3 mils, 0.211mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Width :
0.81" (20.65mm) 13/16" dia