3073-72MMX100M
Manufacturer:
3M
Part Number:
3073-72MMX100M
Category:
Tape
Description:
TAPE CLEAR 2.83"X109.3YDS
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Synthetic Rubber Based
Backing, Carrier :
Polypropylene Film
Color :
Clear
Length :
328' (100m) 109.3 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Temperature Range :
Thickness :
0.0026" (2.6 mils, 0.066mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Packaging
Width :
2.83" (72.00mm)