3M 950 CIRCLE-0.500"-250
Part Number:
3M 950 CIRCLE-0.500"-250
Description:
TAPE ADHSV TRNSFR 1/2" DIA 250RL
Adhesive :
Acrylic, 300
Backing, Carrier :
Liner
Color :
Clear
Tape Type :
Adhesive Transfer
Temperature Range :
180°F (82°C) Max
Thickness :
0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Thickness - Adhesive :
0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Width :
0.50" (12.70mm) 1/2" dia