3M 950 CIRCLE-0.563"-250
Manufacturer:
3M
Part Number:
3M 950 CIRCLE-0.563"-250
Category:
Tape
Description:
TAPE ADHSV TRAN 9/16" DIA 250RL
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic, 300
Backing, Carrier :
Liner
Color :
Clear
Length :
Product Status :
Active
Tape Type :
Adhesive Transfer
Temperature Range :
180°F (82°C) Max
Thickness :
0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Thickness - Adhesive :
0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Width :
0.56" (14.30mm) 9/16" dia