3M 600 CIRCLE-0.813"-250
Part Number:
3M 600 CIRCLE-0.813"-250
Description:
TAPE FILM CLR 13/16" DIA 250/RL
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Paklon™ Film
Color :
Clear
Tape Type :
Film
Temperature Range :
Thickness :
0.0023" (2.3 mils, 0.058mm)
Thickness - Adhesive :
0.0008" (0.8 mils, 0.021mm)
Thickness - Backing, Carrier :
0.0015" (1.5 mils, 0.038mm)
Usage :
Width :
0.81" (20.65mm) 13/16" dia