5-F9473PC-1.5S
Manufacturer:
3M
Part Number:
5-F9473PC-1.5S
Category:
Tape
Description:
TAPE ADHSV TRAN 1 1/2"X 1.5" 5PK
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Polycoated Kraft Liner
Color :
Clear
Length :
1.50" (38.10mm)
Product Status :
Active
Tape Type :
Adhesive Transfer
Temperature Range :
Thickness :
0.0142" (14.2 mils, 0.360mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
General Purpose
Width :
1.50" (38.10mm) 1 1/2"