3M 201+ CIRCLE-0.313"-2000
Part Number:
3M 201+ CIRCLE-0.313"-2000
Description:
TAPE MASK NAT 5/16" DIA 2000/RL
Adhesive :
Rubber
Backing, Carrier :
Crepe Paper
Color :
Natural
Tape Type :
Masking
Temperature Range :
200°F (93°C) Max
Thickness :
0.0044" (4.4 mils, 0.112mm)
Width :
0.31" (7.87mm) 5/16" dia