5-5962-1.5S
Manufacturer:
3M
Part Number:
5-5962-1.5S
Category:
Tape
Description:
TAPE DBL COATED 1 1/2"X 1.5" 5PK
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Polyethylene-Terephthalate (PET)
Color :
Black
Length :
1.50" (38.10mm)
Product Status :
Active
Tape Type :
Double Coated, Double Sided
Temperature Range :
Thickness :
0.0620" (62.0 mils, 1.575mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Usage :
General Purpose
Width :
1.50" (38.10mm) 1 1/2"