880-12MMX55M
Manufacturer:
3M
Part Number:
880-12MMX55M
Category:
Tape
Description:
TAPE FILAMENT CLEAR 0.47"X60YDS
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
Backing, Carrier :
Scotchpro™ Film
Color :
Clear
Length :
180' (55.0m) 60 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Filament
Temperature Range :
Thickness :
0.0077" (7.7 mils, 0.196mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Masking, Protection, Sealing
Width :
0.47" (12.00mm)