665-2P12-36
Manufacturer:
3M
Part Number:
665-2P12-36
Category:
Tape
Description:
TAPE DBL SIDED CLR 1/2"X36YDS
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic, 1070
Backing, Carrier :
UPVC
Color :
Clear
Length :
108' (32.9m) 36 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Double Coated, Double Sided
Temperature Range :
125°F (52°C)
Thickness :
0.0014" (1.4 mils, 0.036mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
General Purpose
Width :
0.50" (12.70mm) 1/2"