3M 950 CIRCLE-0.250"-250
Manufacturer:
3M
Part Number:
3M 950 CIRCLE-0.250"-250
Category:
Tape
Description:
TAPE ADHSV TRNSFR 1/4" DIA 250RL
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic, 300
Backing, Carrier :
Liner
Color :
Clear
Length :
Product Status :
Active
Tape Type :
Adhesive Transfer
Temperature Range :
180°F (82°C) Max
Thickness :
0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Thickness - Adhesive :
0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Width :
0.25" (6.35mm) 1/4" dia