3M 4466B CIRCLE-0.75"-5
Manufacturer:
3M
Part Number:
3M 4466B CIRCLE-0.75"-5
Category:
Tape
Description:
TAPE DBL COAT BLK 3/4" DIA 5/RL
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Rubber
Backing, Carrier :
Polyethylene Foam
Color :
Black
Length :
Product Status :
Active
Tape Type :
Double Coated, Double Sided
Temperature Range :
120°F (49°C) Max
Thickness :
0.0625" (62.5 mils, 1.588mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Width :
0.75" (19.05mm) 3/4" dia