2510-36MMX55M
Part Number:
2510-36MMX55M
Description:
TAPE CLOTH YLW 1.42"X2.17"
Backing, Carrier :
Fabric
Color :
Yellow
Length :
2.17" (55.11mm)
Tape Type :
Cloth Tape
Temperature Range :
220°F (104°C) Max
Thickness :
0.0070" (7.0 mils, 0.178mm)
Usage :
Insulating, Sealing, Splicing
Width :
1.42" (36.00mm)