0.25-5-4462B
Manufacturer:
3M
Part Number:
0.25-5-4462B
Category:
Tape
Description:
TAPE DBL SIDED BLK 1/4"X5YDS
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Rubber
Backing, Carrier :
Polyethylene Foam
Color :
Black
Length :
15' (4.6m) 5 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Double Coated, Double Sided
Temperature Range :
120°F (49°C) Max
Thickness :
0.0313" (31.3 mils, 0.794mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Width :
0.25" (6.35mm) 1/4"