3M 4936 CIRCLE-0.75"-250
Part Number:
3M 4936 CIRCLE-0.75"-250
Description:
TAPE DBL COAT GRY 3/4" DIA 250PK
In Stock:
2
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Acrylic Foam
Color :
Gray
Tape Type :
Double Coated, Double Sided
Temperature Range :
200°F (93°C)
Thickness :
0.0250" (25.0 mils, 0.635mm)
Usage :
General Purpose
Width :
0.75" (19.05mm) 3/4" dia