GPT-020F-12MMX50M
Part Number:
GPT-020F-12MMX50M
Description:
TAPE DBL SIDED 0.47"X55YDS
In Stock:
9
Backing, Carrier :
Polyester
Thickness :
0.0080" (8.0 mils, 0.202mm)
Thickness - Adhesive :
0.0037" (3.7 mils, 0.095mm)
Thickness - Backing, Carrier :
0.0042" (4.2 mils, 0.107mm)
Usage :
Width :
0.47" (12.00mm)