9725-100MMX10M
Manufacturer:
3M
Part Number:
9725-100MMX10M
Category:
Tape
Description:
TAPE ADH TRANSF WHT 3.94"X3.3YDS
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Color :
White
Length :
10' (3.0m) 3.3 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Adhesive Transfer
Temperature Range :
158°F (70°C) Max
Thickness :
0.0022" (2.2 mils, 0.056mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Electrically Conductive
Width :
3.94" (100.00mm)