8981-48MMX55M
Manufacturer:
3M
Part Number:
8981-48MMX55M
Category:
Tape
Description:
TAPE FILAMENT CLEAR 1.89"X60YDS
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Rubber
Backing, Carrier :
Scotchpro™ Film
Color :
Clear
Length :
180' (55.0m) 60 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Filament
Temperature Range :
Thickness :
0.0066" (6.6 mils, 0.168mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Packaging
Width :
1.89" (48.00mm)