2693-48MMX55MM
Manufacturer:
3M
Part Number:
2693-48MMX55MM
Category:
Tape
Description:
TAPE MASKING TAN 1.89"X60YDS
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Synthetic Rubber Based
Backing, Carrier :
Crepe Paper
Color :
Tan
Length :
180' (55.0m) 60 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Masking
Temperature Range :
Thickness :
0.0079" (7.9 mils, 0.200mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Masking
Width :
1.89" (48.00mm)