12X12-6-600
Manufacturer:
3M
Part Number:
12X12-6-600
Category:
Tape
Description:
FILM TAPE TRANSP 12"X12" 1=6
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
Backing, Carrier :
Paklon™ Film
Color :
Clear
Length :
12.00" (304.80mm)
Product Status :
Active
Tape Type :
Film
Temperature Range :
Thickness :
0.0023" (2.3 mils, 0.058mm)
Thickness - Adhesive :
0.0008" (0.8 mils, 0.021mm)
Thickness - Backing, Carrier :
0.0015" (1.5 mils, 0.038mm)
Usage :
Width :
12.00" (304.80mm)