3M5557-4.5MMSQ-100
Manufacturer:
3M
Part Number:
3M5557-4.5MMSQ-100
Category:
Tape
Description:
TAPE INDICAT 0.18"X 0.18" 100PK
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Paper
Color :
White
Length :
0.18" (4.50mm)
Product Status :
Active
Tape Type :
Indicator
Temperature Range :
Thickness :
0.0102" (10.2 mils, 0.259mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Water Indication
Width :
0.18" (4.50mm)